Страницы

НУШ



Кодекс академічної доброчесності


Все про булінг





Тема. Андрій М'ястківський. Казка про яблуньку.

Мета. Удосконалювати навички усвідомленого, виразного читання художніх творів; формувати вміння знаходити за допомогою вибіркового читання уривки тексту, що характеризують дійових осіб; виховувати працелюбність, бажання вивчати і допомагати природі.

Обладнання. Ілюстрації, малюнки, роздатковий матеріал, запис на дошці.

Хід уроку

I.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Сьогодні ми продовжимо вивчати твори українських письменників, удосконалюватимемо навички читання, вміння переказувати твори.

Девіз уроку.

Слухаємо уважно,

читаємо виразно,

відповідаємо змістовно.

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.      Робота над чистомовкою

Ік-ік-ік - на порозі Новий рік.

Ра-ра-ра - рада святу дітвора.

Іс-іс-іс - підем дружно всі ми в ліс.

Ам-ам-ам - понесем гостинці звірятам: білочкам, зайчатам.

2.        Робота над скоромовкою

Мишенята у нірку чорну

Притягло трубу підзорну.

Ми тепер собі з нори

Всі побачимо двори.

І угледимо здаля –

Де той клятий кіт гуля.

3.       Гра «Розшифруй прислів'я»

Охт рпо юлзем аєдб, онав муот єатрпоев.

(Хто про землю дбає, вона тому повертає.)

 - Прочитайте прислів'я на одному мовленнєвому видиху.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1.   Стислий переказ оповідання "Молодець проти овець"

- Яке прислів'я виражає головну думку оповідання?        

2.   Розгляд малюнків учнів до твору

-  Які епізоди зображені?

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

-       Яка пора року за вікном?

На вулиці - мороз і сніг, а на столі у нас - свіжі яблука, картопля,капуста.

- Що потрібно робити, щоб усе це потрапило до нашого столу?

-  Як  турбуватися про рослини, щоб вони віддячили нам щедрим урожаєм, ми дізнаємося сьогодні із казки Андрія М'ястківського

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ «КАЗКИ ПРО ЯБЛУНЮ» АНДРІЯ М'ЯСТКІВСЬКОГО (С.62)

1.        Читання казки вчителем

Послухайте казку, і поміркуйте,чому твір має таку назву?

Назвіть дійових осіб казки.

2.        Словникова робота

Гра "Луна".

Читання слів «луною» за вчителем: узлісся, зжовтів, прищепив, розвеселилось, засміялись, дозрівали.

Тлумачення слів «Довідкове бюро»

Узлісся - смуга, край лісу.

Вільце - обрядове дерево українського весілля, що прикрашається квітами, ягодами, колосками.

Корячок - посудина для води.

Щепа - прищеплене фруктове дерево.

Чухрати - тут: обгризати кору.

Осоння - місце, що добре прогрівається сонцем

Господа - двір.

3.      Самостійне читання тексту учнями

Бесіда після самостійного читання                              

-        Яку особливість ви помітили в цій казці?   

-      Як побудовані речення?

-   Знайдіть пари слів,що римуються.

-  Яку інтонацію читання підказують виділені речення?

4.   Читання твору «ланцюжком»

-    Що в творі казкове?

-   Що могло трапитись насправді?

5.   Робота над аналізом змісту казки.

Гра «Мікрофон»

-  Де росла дичка?

-  Хто так називав деревце?

-  Як ставилось до цього деревце?

-  Чи знало воно, ким буде?

-  Хто впізнав деревце?

-  Хто помітив деревце?

-  Що вирішив зробити дідусь?


ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

6.   Вибіркове читання

(в цей час окрема група учнів готує стислий переказ)

Прочитайте, як про деревце сказав дідусь?

Що вирішив зробити дідусь із деревцем?

-   Чи здійснив він свій задум?

Прочитайте, коли дідусь прийшов за деревцем?

Знайдіть і прочитайте, як він його доглядав?

Що виросло з яблуні-дички? Прочитайте.

-  Що можна сказати про дідуся?

-  Прочитайте, як віддячила яблунька дідусеві?

7.   Гра «Слідопити»

Учитель читає початок (або кінцівку) речення, учні мають знайти це речення і прочитати.

-  Знайдіть і прочитайте зачин казки.

-  Прочитайте кінцівку казки.

8.   Стислий переказ казки окремою групою учнів

-  Яким ви уявляєте дідуся?

-   З чого видно, що дідусь знає і любить природу, що в нього вмілі руки?

9.   Гра «Створюємо павутинку» (робота в групах)

Добери слова-ознаки до слова "яблучка"

 

 

 


9. Виконання тестових завдань на картках

ТЕСТ

1.     Хто автор твору «Казка про яблуньку»?

А) В. Сухомлинський.

Б) А. М'ястківський.

2.   Де зеленіло деревце?

А) В саду.

 Б) На узліссі.

3.   Як називали деревце звірі?

А) Дичка.

Б) Лисичка.

4.   Чим це деревце привернуло увагу дідуся?

А) Сумним виглядом.

Б) Міцним корінням.

5.Чи забрав дідусь деревце до господи?

А) Так.

Б) Ні.

6. Які яблука вродили на яблуні?

А) Красиві та запашні.

Б) Яблука семи сортів.

Взаємоперевірка

1.Б  2.Б  З.А  4. Б  5.А  6.Б

10. Робота в парах

З'єднайте частини прислів'я. Прочитайте.

- Яке з них найбільше розкриває зміст казки? Доведіть.

Дерево криве...                   солодко з'їси.

Гірко поробиш -...             нема плода.

Без труда -...                      та яблунька солодкі.

VI. Підсумок уроку

Слово вчителя

Дійсно, коли людина працьовита, має вмілі руки, то вона завжди отримує насолоду від своєї роботи.

Дідусь не тільки має золоті руки, а ще і добре серце, яке вміє любити природу, піклується про неї.

Тож і ви, діти, будучи в саду, полі чи лісі, будьте для природи вірними друзями. Вивчайте й охороняйте природу. Несіть у навколишній світ добро. Тоді і світ буде для вас щедрим господарем і вірним другом.

VII. Домашнє завдання

І група    Переказувати казку.

2 група   Перечитати казку і дати відповіді на запитання до тексту

Завдання для бажаючих. Намалювати ілюстрацію до казки.

Подяка всім за роботу на уроці.

                                                                                 Вчитель Бердичівського

                                                                                 міського ліцею № 15

                                                                                 Татко Любов Василівна

Немає коментарів:

Дописати коментар